Zaproszenie na Festiwal “Dzień Nauki”

Dodano przez: Marta Baranowska

14 marca 2014 roku w Auli Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej, w ramach europejskiego projektu MAPPTIPE, odbędzie się pierwsza edycja jednodniowego Festiwalu „Dzień Nauki”. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Nauka i Wiedza, współpracująca z Wyższą Szkołą Artystyczną, Politechniką Warszawską i NASK – Naukową i Akademicką Siecią Komputerową.

 

Celem festiwalu jest promocja innowacyjnych narzędzi edukacyjnych, synergii między eksperymentem klasycznym i wirtualnym, a także zasad bezpiecznego korzystania z internetu i nowoczesnych technologii w szkole. Niebagatelnym przekazem będzie też promocja oferty edukacyjnej Politechniki Warszawskiej.

W programie Festiwalu m. in.:

  • MAPPTIPE – innowacyjny edytor i organizator treści edukacyjnych
  • eksperymenty i doświadczenia przygotowane przez koła naukowe Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej
  • trójwymiarowa rekonstrukcja katedry w Faras
  • biometryczne metody identyfikacji i weryfikacji tożsamości
  • bezpieczeństwo stosowania nowych technologii i internetu w edukacji

W ciągu całego dnia będzie można obejrzeć szereg pokazów naukowych, trójwymiarowe modele architektoniczne, zobaczyć, na czym polega biometria, a przede wszystkim dowiedzieć się więcej o MAPPTIPE – internetowym edytorze publikacji multimedialnych.

Na Festiwal zaproszeni są wszyscy zainteresowani, a zwłaszcza uczennice i uczniowie wraz ze swoimi opiekunami. Patronem honorowym Festiwalu jest Minister Edukacji Narodowej.

 

Wszystkie szczegóły dotyczące Festiwalu i jego programu, a także internetowy formularz rejestracyjny można znaleźć na stronie http://festiwal.edukator.pl

Kontakt dla mediów:

Andrzej Ciastoń – a.ciaston@edukator.pl, tel. 22 626 83 02, w godz. 11.00 – 16.00