PRACUJ W NGO! - wspieranie aktywizacji zawodowej w III sektorze

  1. DANE OGÓLNE
    Nazwa projektu „PRACUJ W NGO! - wspieranie aktywizacji zawodowej w III sektorze"
    Priorytet VI Rynek pracy otwarty dla wszystkich
    Numer i nazwa poddziałania 6.1.1 Wspieranie osób pozostających bez zatrudnienia na regionalnym rynku pracy

  2. PROJEKTODAWCA
    Zachodniopomorskie Forum Organizacji Socjalnych ZaFOS
    PARTNERZY brak

  3. CZAS TRWANIA PROJEKTU
    Od 1 marca 2008 do 30 października 2008

  4. CEL PROJEKTU
    Projekt ma na celu wsparcie osób pozostających bez zatrudnienia na zachodniopomorskim rynku pracy, nie zarejestrowanych w Powiatowych Urzędach Pracy poprzez wsparcie wolontariatu jako etapu przygotowującego do podjęcia zatrudnienia przy zapewnieniu wsparcia szkoleniowego dla wolontariuszy oraz zorganizowanie 3 - miesięcznych stażów w organizacjach pozarządowych.

  5. ODBIORCY PROJEKTU (GRUPA DOCELOWA):
    Projekt jest adresowany do osób, które nie posiadają zatrudnienia i nie są zarejestrowane w Powiatowych Urzędach Pracy, które są przed 25 rokiem życia lub mają więcej niż 45 lat, a także do osób niepełnosprawnych. Beneficjenci muszą być zameldowani na terenie województwa zachodniopomorskiego.

  6. DZIAŁANIA
    Rekrutacja
    Grupa docelowa jest  rekrutowana poprzez rozpowszechnienie informacji o działaniu za pomocą ulotek i plakatów w miejscach, które sa najczęściej odwiedzane przez potencjalnych beneficjentów. Informacje o rekrutacji sa również podawane w radiu, prasie i Internecie.
    Zadania (Najważniejsze elementy projektu):
    Przygotowania do projektu

    4 dni zajęc "JA NA RYNKU PRACY"
    4 dni zajęć "PROJEKTY, FUNDUSZE, WNIOSKI"
    2 dni szkolenia komputerowego
    3 miesiące stażu w organizacjach pozarzadowych

  7. Rezultaty miękkie

    Przeszkolenie 30 osób nieaktywnych zawodowo, 10 osób z grupy poniżej 25 roku życia, 10 osób z grupy powyzej 45 roku życia i 10 niepełnosprawnych
    160 godzin warsztatów w grupach 15 osobowych po 80 godzin każda grupa
    Zdobycie odpowiednich kwalifikacji przez 30 osób do odbycia stażu w NGO
    Utworzenie 30 miejsc stażowych w NGO
    Przeprowadzenie poczatkowych ankiet w 40 organizacjach
    Przeprowadzenie konferencji podsumowującej projekt dla 80 osób
    Monitoring obejmujący 30 osób biorących udział w stażach i organizacje przyjmujące stażystów
    Pozytywna ocena projektu przez 90% beneficjentów

  8. Rezultaty twarde

    Zmina mentalności, podniesienie samooceny
    Nabycie umiejętności poruszania sie po rynku pracy
    Możliwość odbycia stażu w NGO
    Zwiększenie ilości osób posiadających kwalifikacje i wiedzę na temat wolontariatu i pracy w sektorze III
    Kreowanie pozytywnego wzorca osobowościowego oraz wskazanie drogi do kształcenia ustawicznego
    Zmiana postrzegania wolontariatu z pracy za darmo w formę zdobywania doświadczenia o samorozwoju
    Zwiekszenie potencjału III sektora, jako pracodawcy

Kontakt:
www.zafos.szczecin.pl