Otwarcie III edycji programu „Zachodniopomorskie talenty - regionalny system stypendialny”

Dodano przez: admin

Mam nadzieję, że nasze pociechy są po wakacjach bardzo dobrze wypoczęte i zmotywowane do pracy - powiedział Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, rozpoczynając dzisiejszą konferencję prasową, będącą uroczystym otwarciem III edycji programu dla najzdolniejszych uczniów naszego regionu.

„Zachodniopomorskie talenty - regionalny system stypendialny" to projekt własny Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Szczecinie, finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżetu Państwa w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007 - 2013. Skierowany jest w danym roku szkolnym do 120 uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu województwa zachodniopomorskiego, szczególnie uzdolnionych, zwłaszcza w przedmiotach ścisłych. Miesięczne stypendium w wysokości do 600 zł przyznawane jest w oparciu o takie kryteria, jak średnia ocen, status materialny ucznia, indywidualny plan rozwoju oraz miejsce zameldowania, ze szczególnym uwzględnieniem uczniów pochodzących z obszarów wiejskich oraz miejskich do 25 tys. mieszkańców.

Promujemy w ten sposób najlepszych, którzy w normalnej sytuacji nie zawsze mogliby sobie pozwolić na takie funkcjonowanie, bowiem pomoc kierowana jest przede wszystkim do osób najbardziej potrzebujących - powiedział Andrzej Przewoda, Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Szczecinie.

„Zachodniopomorskie talenty" od początku cieszą się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród uczniów szkół średnich, jak i gimnazjalnych. Dotychczas Wojewódzki Urząd Pracy zrealizował trzy nabory, a w odpowiedzi nadesłanych zostało aż 1558 wniosków. W latach szkolnych 2008/2009, 2009/2010 i 2010/2011 stypendium w ramach projektu otrzymało łącznie 421 uczniów.

Ważne jest rozpowszechnianie informacji o programie, bowiem daje on również taki przekaz, że nauka popłaca nie tylko w perspektywie długoterminowej, ale może być także wymierną korzyścią krótkoterminową - powiedział na zakończenie spotkania Marszałek Geblewicz.

 

Nabór wniosków w obecnej edycji rozpocznie się 21 września i potrwa do 14 października 2011 roku. Dokumenty zgłoszeniowe zamieszczone zostaną na stronie internetowej WUP w plikach do pobrania w dniu rozpoczęcia naboru 21 września 2011 r.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczniów i życzymy powodzenia!

 

Kontakt z Biurem Projektu:

Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie
ul. A. Mickiewicza 41
70-383 Szczecin
tel. 91 42 56 152
tel./fax 91 42 56 177
e-mail: stypendia@wup.pl

www.wup.pl

Pliki do pobrania

Informacje o programach potrzebnych do otworzenia powyższych plików znajdują się w dziale pomoc techniczna.