Targi Aktywnych Form Pomocy oraz Targi Dobrego Klimatu

Dodano przez: Katarzyna Sobieraj

Stowarzyszenie "SOS dla Rodziny" oraz Stowarzyszenie Czas Przestrzeń Tożsamość mają zaszczyt zaprosić Państwa na Targi Aktywnych Form Pomocy oraz na Targi Dobrego Klimatu. W tym roku oba wydarzenia odbędą się w tym samym czasie. Targi Aktywnych Form Pomocy odbędą się w dniach 18 i 19 czerwca 2015 r. w Policach i Nowym Warpnie, a Targi Dobrego Klimatu dzień później 20 czerwca w Nowym Warpnie.


Uczestnicy Targów Aktywnych Form Pomocy pierwszego dnia będą mogli wziąć udział w jednym z trzech, równolegle odbywających się paneli dyskusyjnych:
 

  • „Rodzina jako podstawa lokalnej polityki społecznej”;

  • „Strategia rozwiązywania problemów społecznych jako determinant rozwoju lokalnego, miejsce i rola podmiotów o charakterze reintegracyjnym”;

  • „Usamodzielnianie osób zależnych”;

Wieczorem natomiast,  podczas uroczystego bankietu przygotowanego przez Centrum Integracji Społecznej „SOS” prowadzone przez Stowarzyszenie „SOS dla Rodziny” odbędzie się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień Ministra Pracy i Polityki Społecznej dla najlepszych podmiotów i osób indywidualnych realizujących cenne inicjatywy w zakresie aktywnych form pomocy „Dobra Praktyka Aktywnych Form Pomocy za 2014 rok”. Planowane jest także wspólnie z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Szczecinie wręczenie zachodniopomorskich certyfikatów „Zakup prospołeczny”.
 

Drugi dzień zaplanowany jest w Nowym Warpnie, gdzie odbędą się zarówno prezentacje podmiotów z poszczególnych regionów, jak i praktyczne warsztaty dotyczące:
 

  • Współpracy Centrum Integracji Społecznej z przedsiębiorcami;

  • Mierzenia kosztów zaniechania i wartości społecznej projektów;

  • Delegowania zadań organizacjom pozarządowym, szczególnie w kontekście nowego okresu programowania;

  • Budowania lokalnych strategii i programów; 

  • Usamodzielniania osób zależnych;

  • Rewitalizacji ze szczególnym uwzględnieniem aspektów społecznych.

W sobotę 20 czerwca, ponownie w Nowym Warpnie, odbędą się Targi Dobrego Klimatu, podczas których podmioty nie tylko będą prezentować swoją ofertę lecz zostaną zaproszone do przygotowania interaktywnych form prezentacji, w których udział będą mogły wziąć całe rodziny.
 

Organizatorami Targów są Stowarzyszenie „SOS dla Rodziny” i Stowarzyszenie Czas Przestrzeń Tożsamość we współpracy z  Gminą Nowe Warpno, Regionalnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Szczecinie, Powiatem Polickim oraz Centrum Rozwoju Społeczno-Gospodarczego.
 

Więcej informacji na temat paneli dyskusyjnych oraz innych atrakcji przygotowanych przez organizatorów znajdą Państwo na stonie http://www.dobryklimat.es/