Aktualności

„Stan i perspektywy zachodniopomorskiego pielęgniarstwa i położnictwa w kontekście rynku pracy w opinii pracodawców reprezentujących zachodniopomorskie placówki ochrony zdrowia”
Dodano przez: Andrzej Świeboda

Szanowni Państwo,

udostępniamy Państwu opracowanie zawierające najważniejsze informacje z części badania prowadzonego wśród pracodawców reprezentujących zachodniopomorskie placówki ochrony zdrowia.

Kalejdoskop Zachodniopomorskiego Rynku Pracy 4/2021
Dodano przez: Andrzej Świeboda

Szanowni Państwo,

przekazujemy kolejny w tym roku, egzemplarz ,,Kalejdoskopu Zachodniopomorskiego Rynku Pracy”, zawierający informacje, wyniki oraz zagadnienia obrazujące sytuację na rynku pracy województwa zachodniopomorskiego. Przedstawione dane zostały opracowane na podstawie działań realizowanych przez Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie.

Stabilizacja na zachodniopomorskim rynku pracy
Dodano przez: Andrzej Świeboda

Na podstawie najnowszych wyników badania „Nastroje zatrudnieniowe pracodawców w województwie zachodniopomorskim w I kwartale 2022 r.” można stwierdzić, że w ciągu najbliższych trzech miesięcy zdecydowana większość badanych pracodawców nie przewiduje podejmowania działań w zakresie wzrostu lub spadku poziomu zatrudnienia w reprezentowanych przez nich podmiotach gospodarki narodowej (70 % badanych zadeklarowało zatrudnienie na tym samym poziomie).

Barometr Europejskiego Rynku Pracy Listopad 2021: Kolejny spadek wiodącego wskaźnika w Europie
Dodano przez: Andrzej Świeboda

W listopadzie 2021 roku Europejski Barometr Rynku Pracy spadł po raz piąty z rzędu, o 0,7 punktu w porównaniu z październikiem. Obecnie wartość wskaźnika wynosi 102,4 punktu.

Wartość wskaźnika Europejskiego Barometru Rynku Pracy dla Polski poniżej poziomu 100 pkt.
Dodano przez: Andrzej Świeboda

Wartość wskaźnika Europejskiego Barometru Rynku Pracy w listopadzie dla Polski wyniosła 99,9 pkt. W odniesieniu do poprzedniego miesiąca, wskaźnik spadł o kolejne 1,2 pkt. 

Barometr Europejskiego Rynku Pracy Październik 2021 - dane dla Polski
Dodano przez: Andrzej Świeboda

Wartość wskaźnika Europejskiego Barometru Rynku Pracy dla Polski spadła po raz czwarty z rzędu. 

Kalejdoskop Zachodniopomorskiego Rynku Pracy 3/2021
Dodano przez: Andrzej Świeboda

Szanowni Państwo,

prezentujemy trzecie wydanie "Kalejdoskopu Zachodniopomorskiego Rynku Pracy", zawierającego informacje, wyniki oraz zagadnienia obrazujące sytuację na rynku pracy województwa zachodniopomorskiego.

Raport “ Stan i perspektywy zachodniopomorskiego pielęgniarstwa i położnictwa w kontekście rynku pracy w opinii pracodawców reprezentujących zachodniopomorskie placówki ochrony zdrowia”
Dodano przez: Andrzej Świeboda

Szanowni Państwo,

udostępniamy Państwu pierwszą z czterech części  raportu z badania „Stan i perspektywy zachodniopomorskiego pielęgniarstwa i położnictwa w kontekście rynku pracy”.

Barometr Europejskiego Rynku Pracy Wrzesień 2021 r. - dane dla Polski na najbliższe trzy miesiące
Dodano przez: Andrzej Świeboda

Europejski Barometr Rynku Pracy dla Polski zanotował kolejny spadek.

Stabilna prognoza zatrudnienia dla IV kwartału br.
Dodano przez: Andrzej Świeboda

Prognoza netto zatrudnienia na najbliższe trzy miesiące wynosi +11%. Stabilna prognoza zatrudnienia związana jest m.in. z sezonowym wzrostem popytu na pracę, co skutkuje ożywieniem gospodarczym po okresie wywołanym przez COVID-19.