Aktualności

Współczynnik Aktywności Zawodowej oraz Wskaźnik Zatrudnienia (BAEL) IV Q 2021 R.
Barometr Europejskiego Rynku Pracy Marzec 2022 - dane dla Polski
Dodano przez: Andrzej Świeboda

Wartość wskaźnika Europejskiego Barometru Rynku Pracy dla Polski odnotowała kolejny wzrost. 

Wpływ działań wojennych na Ukrainie na sytuację gospodarczą w opinii zachodniopomorskich pracodawców
Dodano przez: Andrzej Świeboda

W wyniku wojny Rosji z Ukrainą nastąpi wyraźny deficyt kadrowy z powodu masowego odpływu ukraińskich pracowników z lokalnego rynku pracy. Zdaniem 34% zachodniopomorskich pracodawców, prowadzone działania wojenne na Ukrainie negatywnie wpłyną na prowadzoną  działalność.

Nastroje zatrudnieniowe pracodawców w woj. zachodniopomorskim w II kwartale 2022 r.
Dodano przez: Andrzej Świeboda

W województwie zachodniopomorskim w dalszym ciągu utrzymuje się pozytywny trend na rynku pracy. Optymizm potwierdza regularnie przeprowadzane przez Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie badanie pn. Nastroje zatrudnieniowe zachodniopomorskich przedsiębiorców, które wskazują na utrzymywanie się nastrojów prozatrudnieniowych wśród badanych pracodawców. Prognoza netto zatrudnienia na Q2 (kwiecień-czerwiec br. ) wynosi +13%.

Barometr zawodów 2022 - Raport podsumowujący badanie w województwie zachodniopomorskim
Dodano przez: Andrzej Świeboda

Szanowni Państwo,

zapraszamy do zapoznania się z kolejnym zestawieniem dotyczącym prognozowanego zapotrzebowania na zawody na lokalnych rynkach pracy województwa zachodniopomorskiego. Stanowi ono podsumowanie siódmej już edycji badania ,,Barometr zawodów”, określającej zapotrzebowanie na pracowników w poszczególnych powiatach naszego regionu na 2022 rok.

Barometr Europejskiego Rynku Pracy Luty 2022 - dane dla Polski
Dodano przez: Andrzej Świeboda

W porównaniu do poprzednich miesięcy, wiodący wskażnik Europejskiego Barometru Rynku Pracy dla Polski wzrósł o 0,4 punktu do poziomu 101,0 punktów.

Raport “ Stan i perspektywy zachodniopomorskiego pielęgniarstwa i położnictwa w kontekście rynku pracy w opinii aktywnych zawodowo pielęgniarek i położnych”
Dodano przez: Andrzej Świeboda

Szanowni Państwo,

udostępniamy drugą część raportu z badania „Stan i perspektywy zachodniopomorskiego pielęgniarstwa i położnictwa w kontekście rynku pracy”.

Wskaźnik Europejskiego Barometru Rynku Pracy dla Polski pozostaje bez zmian
Dodano przez: Andrzej Świeboda

Wskaźnik Europejskiego Barometru Rynku Pracy w styczniu dla Polski wyniósł 100,6 pkt. Odnotowana wartość kształtuje się na poziomie z poprzedniego miesiąca.

Wartość wskaźnika Europejskiego Barometru Rynku Pracy dla Polski wzrosła powyżej 100 pkt.
Dodano przez: Andrzej Świeboda
Wartość wskaźnika Europejskiego Barometru Rynku Pracy w grudniu dla Polski wyniosła 100,6 pkt. W odniesieniu do poprzedniego miesiąca, wskaźnik wzrósł o 0,7 pkt.
Barometr zawodów 2022
Dodano przez: Andrzej Świeboda

Szanowni Państwo, zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi informacjami dotyczącymi prognozowanego zapotrzebowania na zawody w 2022 roku w poszczególnych powiatach województwa zachodniopomorskiego (na podstawie badania „Barometr zawodów 2022”).