„Aktywni Cyfrowo” bezpłatne zajęcia komputerowe dla osób 60 +

Dodano przez: Tomasz Dudziński

Wydarzenia ostatnich lat a szczególnie doświadczenia z pandemią, uświadomiły nam jak wielkiego postępu technologicznego jesteśmy obecnie świadkami. Nowoczesne technologie towarzyszą nam na każdym kroku i wspomagają podczas większości codziennych czynności.

Wymaga to od nas stałego doskonalenia się w tym zakresie. Brak wiedzy oraz chęci do samorozwoju na tym polu, może skutkować utrudnieniem lub pogorszeniem wielu aspektów naszego życia, m.in.: brakiem dostępu do rzetelnej informacji lub rozrywki, utrudnionym kontaktem z bliskimi a nawet problemem z załatwieniem prostych urzędowych spraw.

W naszych domach, oprócz podłączonych do sieci komputerów, łączą się z siecią coraz bardziej niepozorne wydawałoby się urządzenia. Rozpoczynając od smartfonów, przez telewizory, aż po sprzęty gospodarstwa domowego, jak kuchenki, lodówki czy zmywarki do naczyń.

Mnogość możliwości zastosowań takich rozwiązań, jest praktycznie nieskończona, a funkcjonowanie z obawą wykorzystywania technologii coraz częściej ogranicza nasze możliwości lub zwyczajnie utrudnia życie. Wykorzystywanie opisanych powyżej rozwiązań wymaga często podniesienia lub nabycia umiejętności obsługi nowoczesnych narzędzi.

Cytując Marię Skłodowską Curie, która powiedziała, że „Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć”, Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie wychodzi naprzeciw zmianom oraz potrzebom i planuje zorganizować cykl bezpłatnych zajęć rozwijających umiejętności cyfrowe „Aktywni Cyfrowo”. Wśród poruszanych zagadnień znajdą się: edycja tekstu, wyszukiwanie informacji i danych za pomocą wyszukiwarek, znajomość podstawowych funkcji przeglądarki internetowej, korzystanie z usług cyfrowych za pośrednictwem platformy ePUAP.

„Aktywni Cyfrowo” to zajęcia dla wszystkich zainteresowanych zdobywaniem i poszerzaniem wiedzy z zakresu wykorzystania nowoczesnych narzędzi oraz technologii. Zdobyta wiedza pozwoli uczestnikom na wykorzystanie komputera oraz Internetu do rozwoju zawodowego oraz zainteresowań, nauki i rozrywki, a także do utrzymywania kontaktu z rodziną oraz znajomymi.

Istotnym celem zajęć jest również przełamywanie obaw związanych z obsługą komputera, dlatego całość prowadzona będzie bez zbędnego pośpiechu, w niewielkiej (maksymalnie 8-osobowej) grupie, miłej atmosferze oraz pod okiem doświadczonego doradcy zawodowego.

Zajęcia zaplanowano w dwóch terminach:

  • 25-26 października 2022 r. w godzinach 9:00-13:00
  • 08-09 listopada 2022 r. w godzinach 9:00-13:00

Zajęcia odbywać się będą w siedzibie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Szczecinie (sala Centrum Kariery na parterze) ul. A. Mickiewicza 41 w Szczecinie. Zapewniamy uczestnikom sprzęt komputerowy.

Liczba miejsc jest ograniczona. W celu zapisu na warsztat, prosimy o kontakt z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Szczecinie, e-mail: cipkz-szczecin@wup.pl, nr tel. 91 42 56 126 lub 690 129 096.

Pliki do pobrania

Informacje o programach potrzebnych do otworzenia powyższych plików znajdują się w dziale pomoc techniczna.