Dzień Otwarty Politechniki Koszalińskiej z udziałem doradców zawodowych z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Koszalinie

Dodano przez: Jolanta Gałązka

7 marca 2019 r. doradcy zawodowi Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Koszalinie aktywnie uczestniczyli w zorganizowanym przez Politechnikę Koszalińską „Dniu Otwartym”, podczas którego odbyło się szereg prezentacji, warsztatów i spotkań dla osób zainteresowanych studiowaniem na Politechnice Koszalińskiej.

Jedną z wielu atrakcji było stoisko informacyjne prowadzone przez doradców zawodowych z CIiPKZ, gdzie młodzież szkolna, m.in z Koszalina, Darłowa, Sławna, korzystała z indywidualnej pomocy doradców zawodowych w podjęciu decyzji o wyborze dalszego kierunku kształcenia.

Doradcy prowadzili liczne, indywidualne rozmowy doradcze, wykonywali badania predyspozycji zawodowych, w tym testem J. Hollanda. Uczestnicy chętnie korzystali z porad i testów preferencji i zainteresowań, aby uzyskany wynik brać pod uwagę przy wyborze kierunku studiów.

Wielu uczestników Dnia Otwartego skorzystało ze specjalnej oferty Wydziału Nauk Ekonomicznych Politechniki Koszalińskiej.Dużym powodzeniem cieszyło się poprowadzone przez CIiPKZ spotkanie z wykorzystaniem interaktywnej gry „ChłopskaSzkoła Biznesu”, przygotowane specjalnie z myślą o tych uczniach, którzy rozważają podjęcie studiów ekonomicznych.