”Doradzamy zawodowo-wybieramy odlotowo”

Dodano przez: Tomasz Dudziński

to hasło towarzyszące kolejnej, 12 Edycji Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery.

Od 19 do 23 października 2020 r. w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, doradcy zawodowi z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Szczecinie i Koszalinie, dzielili się wiedzą, inspirowali i pomagali planować rozwój młodzieży ze szkół średnich z całego województwa zachodniopomorskiego.
12 edycja OTK była szczególna, bo po raz pierwszy wykorzystano możliwości online, dzięki czemu z pomocy i profesjonalnej wiedzy doradców zawodowych skorzystało 827 uczniów po 18 roku życia z 10 ogólnokształcących i branżowych szkół naszego województwa.

Tegoroczna edycja zaskakiwała nowościami tematycznymi. Odbiorcom zostały przybliżone „zawody jutra” oraz możliwe scenariusze dotyczące pracy przyszłości. Uczniowie mogli też skierować „zoom na siebie”, poznać mocne strony czy „uwieść rekrutera”! To wszystko „na wyciagnięcie myszki”, profesjonalnie i nowocześnie poprzez platformę ZOOM.

W sumie uczniowie wraz z nauczycielami uczestniczyli w 10 webinarach realizowanych przez Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Szczecinie i Koszalinie.

Na szczegóły z wydarzenia zapraszamy na fanpage Centrum na portalu Facebook.