18. Środkowopomorskie Targi Edukacji i Pracy GlobalLogic w Hali Widowiskowo-Sportowej w Koszalinie

Dodano przez: Jolanta Gałązka

26 lutego 2020 roku doradcy zawodowi z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Koszalinie aktywnie uczestniczyli w 18. Środkowopomorskich Targach Edukacji i Pracy GlobalLogic  zorganizowanych przez Politechnikę Koszalińską w Hali Widowiskowo-Sportowej w Koszalinie.

Wejście na rynek pracy z pewnością nie należy do najłatwiejszych zadań, warto się więc do niego dobrze przygotować. Taką możliwość mieli odwiedzający Halę Sportową Politechniki Koszalińskiej, gdzie odbywały się 18. Środkowopomorskie Targi Pracy GlobalLogic Job Fair. Jednym z wystawców był Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie.

W tegorocznej edycji targów uczestniczyło około 70 wystawców reprezentujących wiodących pracodawców z regionu oraz instytucje edukacyjne i instytucje rynku pracy. Wśród tych ostatnich licznie odwiedzane było stoisko Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej. Tam uczestnicy Targów mieli możliwość skorzystania z indywidualnych porad zawodowych udzielanych przez doradców zawodowych z koszalińskiego CIiPKZ. Prowadzone rozmowy dotyczyły problemów planowania dalszego rozwoju zawodowego, podejmowania pracy, procesu rekrutacji. Uczestnicy mieli możliwość skorzystania z badań predyspozycji i zainteresowań zawodowych, mogli poznać oczekiwania zachodniopomorskiego rynku pracy oraz wymagania stawiane przez pracodawców. Odwiedzający targi chętnie korzystali z porad i testów preferencji i zainteresowań oraz z informacji zawodowych dotyczących prognozowanych zawodów. W trakcie oferowanych konsultacji można było ponadto zweryfikować przygotowane wcześniej CV oraz dowiedzieć się, jak dobrze zaprezentować się i przekonać do siebie potencjalnego pracodawcę. Doradcy chętnie podpowiadali młodym ludziom co zrobić, aby stać się świadomym, atrakcyjnym, znającym swoją wartość kandydatem do pracy, pozbawionym strachu przed podjęciem pierwszego zatrudnienia.