Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Koszalinie uczestniczyło w 16. Środkowopomorskich Targach Pracy GlobalLogic Job Fair, zorganizowanych przez Biuro Karier Politechniki Koszalińskiej

Dodano przez: Jolanta Gałązka

Wejście na rynek pracy z pewnością nie należy do najłatwiejszych zadań, warto się więc do niego dobrze przygotować. Taką możliwość mieli 22 marca 2018 r. wszyscy odwiedzający Halę Sportową Politechniki Koszalińskiej, gdzie odbywały się 16. Środkowopomorskie Targi Pracy GlobalLogic Job Fair. Jednym z wystawców był Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie.

Na cieszącym się tradycyjnie dużym zainteresowaniem stoisku informacyjnym, przygotowanym przez doradców zawodowych z koszalińskiego CIiPKZ, uczestnicy Targów mieli możliwość skorzystania z indywidualnych porad zawodowych w zakresie planowania dalszego rozwoju zawodowego, mogli poddać się badaniom predyspozycji i zainteresowań zawodowych, poznać oczekiwania zachodniopomorskiego rynku pracy oraz wymagania stawiane przez pracodawców.

W trakcie oferowanych konsultacji można było ponadto zweryfikować przygotowane wcześniej CV oraz dowiedzieć się, jak dobrze zaprezentować się i przekonać do siebie potencjalnego pracodawcę. Doradcy chętnie podpowiadali młodym ludziom co zrobić, aby stać się świadomym, atrakcyjnym, znającym swoją wartość kandydatem do pracy, pozbawionym strachu przed podjęciem pierwszego zatrudnienia.