Punkt informacyjny EURES na targach pracy

Dodano przez: Katarzyna Burdzińska

W okresie od 1 stycznia do 27 kwietnia 2015 r. kadra EURES z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Szczecinie wzięła udział w szeregu wydarzeń informacyjno-rekrutacyjnych organizowanych przez różne instytucje.

W dniu 13 lutego br. przedstawiciele EURES z WUP uczestniczyli w Targach Pracy zorganizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Kołobrzegu. Zainteresowanym osobom udzielano szczegółowych informacji na temat warunków życia i pracy za granicą.

W dniu 12 marca br. doradca i asystent EURES wzięli udział we współorganizowanych przez WUP w Szczecinie oraz Powiatowy Urząd Pracy w Świnoujściu Międzynarodowych Targach Pracy. Podczas wydarzenia przedstawiciele WUP udzielali informacji osobom zainteresowanym podjęciem pracy na terenie UE/EOG i Szwajcarii.

W dniu 18 marca 2015 r. kadra EURES doradzała osobom odwiedzającym VI Targi Pracy i Edukacji w Drawsku Pomorskim w różnych kwestiach związanych z podjęciem zatrudnienia na europejskim rynku pracy.

W dniu 8 kwietnia br. odbyły się Metropolitarne Targi Pracy w Gdańsku. Przedstawiciele EURES z WUP prowadzili na nich polsko-niemiecki punkt informacyjny we współpracy z EURES Niemcy.

Kolejnym wydarzeniem z udziałem kadry pracowników EURES były Targi Pracy i Edukacji zorganizowane w dniu 22 kwietnia br. przez Powiatowy Urząd Pracy w Goleniowie. Stoisko informacyjne EURES i tu cieszyło się dużym zainteresowaniem osób odwiedzających targi.