Targi Edu Day – przed wyborem dalszej edukacji za nami

Dodano przez: Rafał Rosiński

W dniach 13 marca br. w sali sportowej Zespołu Szkół nr 2 w Stargardzie i 14 marca br., w hali sportowej TME w Szczecinie, odbyła się  kolejna edycja targów edukacyjnych dla uczniów szkół ponadpodstawowych.

Uczestnicy targów mogli zapoznać się z ofertą uczelni wyższych z naszego regionu i porozmawiać z ich przedstawicielami.Tam mogli dowiedzieć się więcej na temat nowoczesnych trendów w edukacji, przekonać się jak ośrodki akademickie wykorzystują nowoczesne technologie w nauce i w którym kierunku podąża ich rozwój. Nie wszyscy uczestnicy targów edukacyjnych mieli już sprecyzowane cele. Większość z nich szukała swojej drogi.

Podczas targów mieliśmy okazję wskazać im narzędzia na podstawie których mogą śledzić tendencje na runku pracy. Pokazywaliśmy czym jest Barometr Zawodów, jak z niego korzystać i gdzie go znaleźć. Przedstawialiśmy przykłady projektów, w ramach których osoby dorosłe mogą podnosić swoje kompetencje i kwalifikacje oraz możliwości finansowania własnej działalności ze środków unijnych, w tym w szczególności ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus finansującego działania w ramach programu Fundusze Europejskie dla Pomorza Zachodniego 2021-2027.
Osobom odwiedzającym nasze stoisko porad udzielali specjaliści ds. planowania kariery zawodowej z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej oraz pracownicy Biura Informacji i Promocji EFS w Szczecinie informując o możliwości uzyskania wsparcia w funduszy europejskich. W trakcie trwania wydarzenia uczniowie chętnie uczestniczyli w grach zręcznościowych z udziałem ww. pracowników.