Nastroje zatrudnieniowe zachodniopomorskich pracodawców na najbliższe trzy miesiące są optymistyczne

Dodano przez: Andrzej Świeboda

Na podstawie najnowszych wyników badania „Nastroje zatrudnieniowe pracodawców w województwie zachodniopomorskim w II kwartale 2021 r.” można stwierdzić, że nastroje zatrudnieniowe zachodniopomorskich pracodawców są optymistyczne.
 

Spośród 644 biorących udział w badaniu pracodawców, 16% przewiduje zwiększenie zatrudnienia, 9% zamierza redukować etaty, a 67% nie planuje zmian w najbliższym kwartale.

Prognoza netto zatrudnienia na najbliższe trzy miesiące wynosi +7%. W porównaniu z poprzednim kwartałem, nastroje zatrudnieniowe pracodawców wyraźnie poprawiły się (wzrost wartości prognozy netto o 5 punktów procentowych). Należy jednak podkreślić, że duży wpływ na przyszłość rynku pracy i postawy zatrudnieniowe pracodawców będą miały dalsze decyzje podejmowane w zakresie zmian w regulacjach gospodarczych związanych z epidemią.

Według wstępnych danych Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii, liczba bezrobotnych w województwie zachodniopomorskim w lutym br. wyniosła 55 058 osób. Liczba zarejestrowanych w stosunku do danych z poprzedniego miesiąca zwiększyła się o 588 osób. Przyczyniło się to do wzrostu stopy bezrobocia o 0,1 pkt %, tj. do poziomu 8,8%. Pomorze Zachodnie znajduje się aktualnie na piątym miejscu w zestawieniu krajowym pod względem wielkości stopy bezrobocia rejestrowanego.

Pliki do pobrania

Informacje o programach potrzebnych do otworzenia powyższych plików znajdują się w dziale pomoc techniczna.