Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie na 19 edycji Targów Pracy w Szczecinie

Dodano przez: Kamil Paćkowski

24 maja b.r., Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie  uczestniczył w 19 edycji Targów  Pracy, które były zorganizowane przez  Polską Fundację Społeczeństwa Przedsiębiorczego w hali Netto Arena w Szczecinie. Swoją ofertę prezentowały m.in. firmy z branży finansowej, handlowej, usługowej, produkcyjnej, medycznej, informatycznej oraz agencje pośrednictwa pracy i instytucje szkoleniowe. Stoiska pracodawców w tym dniu odwiedziło ponad 5 tysięcy osób.

Osobom odwiedzającym stoisko Wojewódzkiego Urzędu Pracy, porad i informacji udzielali specjaliści ds. planowania kariery zawodowej z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej, pracownicy Biura Informacji i Promocji EFS w Szczecinie, informując o możliwości uzyskania wsparcia w funduszy europejskich oraz specjaliści zajmujący się środkami  z  Krajowego Funduszu Szkoleniowego.

Dodatkowo obywatele Ukrainy dzięki obecności tłumaczki otrzymali informacje jak przygotować życiorys i rozmawiać z pracodawcą o zatrudnieniu.

Uczestnicy targów mogli zorientować się w ofertach lokalnego rynku. Netto Arenę odwiedzili zarówno młodzi ludzie, dopiero zaczynający swoją zawodową przygodą, ale także doświadczeni pracownicy, poszukujący nowych wyzwań.

Na targach można było znaleźć firmy z wielu sektorów gospodarki z niemal tysiącem wakatów w różnych zawodach i specjalnościach, odbywało się również wiele prelekcji, mini szkoleń i prezentacji.