Obchody 10 Edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich – już za nami.

Dodano przez: Kamil Paćkowski

Dni Otwarte Funduszy Europejskich to największe święto Funduszy Europejskich w Polsce, podczas którego pokazano, jak wiele udało się zrobić dzięki dotacjom unijnym.

 

 

Za nami dni pełne atrakcji, emocji i niezapomnianych wrażeń. Od 12 do 14 maja, uczestnicy DOFE mogli brać udział w różnorodnych atrakcjach dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Wśród nich znalazły się między innymi: zwiedzanie pałaców i zamków, wizyty w pracowniach konserwatorskich, wejście na pokład statku, udział w grach miejskich, pokazy kuchni regionalnej, rodzinne warsztaty i pikniki.

Bardzo ciekawym było wydarzenie Let’s Bike z Funduszami Europejskimi, gdzie przy szczecińskiej ,,Arkonce”, na uczestników czekało "miasteczko funduszy europejskich", na którym obecni byli beneficjenci tych funduszy: Patryk Panasiuk Centrum Edukacji i Rozwoju Eureka - Stoisko z atrakcjami dla dzieci, warsztaty, zajęcia matematyczne z elementami kodowania i programowania, Zachodniopomorskie Centrum Onkologii (ZCO) - stoisko, możliwość skorzystania z porad dietetyka czy rehabilitanta i Fundacja Nauka dla Środowiska – przedstawienie możliwości wykorzystywania nowinek technologicznych do wsparcia osób niesamodzielnych, z niepełnosprawnościami czy seniorów oraz  stoisko informacyjne funduszy europejskich. Osobom odwiedzającym stoisko porad i informacji udzielali specjaliści ds. planowania kariery zawodowej z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej oraz pracownicy Biura Informacji i Promocji EFS w Szczecinie, informując o możliwości uzyskania wsparcia w funduszy europejskich. W trakcie trwania wydarzenia uczestnicy brali również udział w konkursie wiedzy o Unii Europejskiej.

Akcja DOFE jest częścią szerszej kampanii #EUinmyregion, prowadzonej przez Komisję Europejską. Pozwala ona bliżej poznać różnorodność projektów realizowanych z pomocą  dotacji unijnych.

Dzięki DOFE udowadniamy, że środki unijne dofinansowują nie tylko duże inwestycje infrastrukturalne, lecz także projekty i inicjatywy zmieniające nasze najbliższe otoczenie.