V Targi Pracy i Edukacji w Kamieniu Pomorskim za nami

Dodano przez: Rafał Rosiński

23 maja b.r., uczestniczyliśmy w V edycji Targów  Pracy i Edukacji zorganizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Kamieniu Pomorskim.

Targi Pracy i Edukacji dały możliwość zaprezentowania się wystawców z ich ofertą. Wszyscy uczestnicy mieli sposobność uzyskania kompleksowych informacji dotyczących form wsparcia realizowanych przez Wojewódzki  oraz Powiatowy Urząd Pracy. Każda osoba z kwalifikacjami lub bez doświadczenia zawodowego mogła znaleźć interesujące oferty zatrudnienia, zarówno w firmach ściśle produkcyjnych, jak i usługowych, w handlu i transporcie, a także w służbach mundurowych np. policji, straży pożarnej czy służbie więziennej. Dla młodszych swoją ofertę edukacyjną prezentowały zespoły szkół ponadpodstawowe np.: ZSP w Benicach, ZSP w Kamieniu Pomorskim.

Mieliśmy okazję uczestniczyć w tym wydarzeniu jako wystawca. Porad osobom odwiedzającym nasze stoisko udzielali specjaliści z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej, specjaliści ds. EURES, specjaliści ds. KFS oraz pracownicy Biura Informacji i Promocji EFS. Uczestnicy informowani byli o możliwościach uzyskania wsparcia finansowego na założenie własnej działalności czy rozwoju i podnoszenia kwalifikacji zarówno ze środków EFS+ jak i Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Ponadto udzielano porad i informacji na temat możliwości uzyskania pomocy w rozwoju własnej kariery.

Targi Pracy to doskonała okazja do nawiązania bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami różnych firm i instytucji. Stanowią one  istotne działania w kreowaniu lokalnego rynku pracy.

Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko, zaangażowanym instytucjom i firmom za wspólną inicjatywę w tworzeniu atrakcyjnych możliwości zawodowych dla mieszkańców powiatu kamieńskiego.