Regiostars 2024 - ruszyła kolejna edycja konkursu

Dodano przez: Agnieszka Wilk

Jesteś beneficjentem funduszy europejskich i zrealizowałeś interesujący projekt, który chcesz przedstawić szerszej publiczności? Mamy dla Ciebie doskonałą okazję! 

Zgłoś swój projekt do tegorocznej edycji konkursu REGIOSTARS 2024, organizowanego przez Komisję Europejską. Konkurs ma na celu wyróżnienie najlepszych praktyk w zakresie rozwoju regionalnego oraz innowacyjnych projektów dofinansowanych z funduszy europejskich.

Zgłoszenia przyjmowane są do 31 maja bieżącego roku. Aby wziąć udział, wystarczy przesłać swój projekt za pomocą platformy internetowej dostępnej na stronie www.regiostarsawards.eu. Pamiętaj, że do konkursu można zgłaszać projekty, które zostały zakończone i rozpoczęły się nie wcześniej niż 1 stycznia 2014 roku.

W tegorocznej edycji konkursu wyróżniono pięć kategorii konkursowych:

Konkurencyjna i inteligentna europa - promowanie konkurencyjności, innowacyjności i odporności gospodarczej
Zielona Europa - zielona transformacja, jako czynnik rozwoju regionalnego
Europa połączona - zwiększanie mobilności i połączeń między regionami
Społeczna i włączająca Europa - Osiągnięcie bardziej włączającej Europy poprzez wykorzystanie potencjału utalentowanych ludzi w regionach
Europa bliższa obywatelom - Wspieranie zrównoważonego rozwoju wszystkich rodzajów terytoriów.

Jury konkursu wybierze maksymalnie 5 finalistów w każdej kategorii, którzy zostaną zaproszeni na ostatni etap selekcji podczas Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast w Brukseli. Nagrodą dla laureatów w każdej kategorii oraz zdobywcy nagrody publiczności będzie lokalna kampania komunikacyjna, realizowana we współpracy z Dyrekcją Generalną ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej (DG REGIO).

Laureatów konkursu REGIOSTARS 2024 poznamy 9 października 2024 roku podczas uroczystej ceremonii w Brukseli.

Nie przegap okazji! Zgłoś swój projekt już teraz i weź udział w prestiżowym konkursie promującym innowacyjność i rozwój regionalny. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie www.regiostarsawards.eu.

Serdecznie zapraszamy do zgłaszania propozycji projektów!