„Sztuka pod skórą”

Dodano przez: Daniel Sawicki | 18 lipca 2022

Z myślą o marzeniach związanych z realizacją artystycznych ambicji i niezależnością Pan Adrian Urbaniak, dzięki otrzymanej dotacji z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, otworzył studio tatuażu w Szczecinie.

Moją karierę w świecie tatuażu poprzedzało ukończenie Akademii Sztuki w Szczecinie na wydziale grafiki. Zróżnicowane zajęcia i super wykładowcy w ciągu tego czasu dały mi szeroki pogląd na pojęcie sztuki i jej nieograniczoną ilość prób zdefiniowania czy interpretacji – wyjaśnia Adrian Urbaniak – właściciel salonu.

W innych czasach, innych kulturach tatuaże świadczyły o przynależności do klanu, kasty, o miejscu w hierarchii społecznej. Obecnie tatuowanie stało się modne. Tatuaż ma coś znaczyć, przypominać o jakimś wydarzeniu w życiu, być symbolem czegoś, czy po prostu zdobić ciało. Jest też formą artystycznej ekspresji.

Dzięki kilkuletniemu doświadczeniu w zawodzie, pracując w renomowanych studiach tatuażu, na tattoo konwentach w kraju i za granicą, otrzymaniu paru nagród( m.in. I miejsce za najlepszy tatuaż w kategorii Cartoon -Warszawa 2017r), a  przede wszystkim pozytywnych opiniach klientów artysta odczuwał, że znajduje się w odpowiednim miejscu i ma na tej płaszczyźnie coś do zaoferowania.

Czerpię z wielu styli, ale najbardziej upodobałem sobie geometrię i pracę z abstrakcyjnymi formami zdobienia ludzkiego ciała. Nie krytykuję nikogo za jego wizję tatuażu, a jedynie doradzam co z mojego subiektywnego i zawodowego punktu widzenia ma większy sens – podkreśla Adrian Urbaniak.

Funkcjonujący już lokal przystosowany jest do pracy tylko przy jednym stanowisku pracy, dzięki czemu każda sesja ma intymny i spokojny charakter. W trakcie pracy jest zamknięty dla ludzi z zewnątrz, by zmaksymalizować rezultaty pracy i nie wprowadzać zamętu w lokalu, w którym artysta jest  managerem i tatuatorem.

Coraz więcej ludzi mających problem ze znalezieniem satysfakcjonującej pracy decyduje się na swoją działalność. Osoby te mają ciekawe pomysły na własny biznes, które bez problemu funkcjonują po zakończeniu uczestnictwa w projekcie. Własna działalność daje im większą satysfakcję i pozwala rozwijać swoje pasje – wyjaśnia pani Justyna Pawłowska – koordynator projektu „Wsparcie na starcie”.

Więcej bieżących informacji o firmie można znaleźć pod adresem: www.arutattoo.pl

Instagram: www.instagram.com/aru.tattoo

Facebook: www.facebook.com/AruTattooStudio

Powyższy materiał dot. projektu „Wsparcie na starcie”, w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa I Rynek pracy otwarty dla wszystkich, Działanie 1.2 Wsparcie osób młodych na regionalnym rynku pracy, Poddziałanie 1.2.1 Wsparcie udzielane z Europejskiego Funduszu Społecznego. Okres realizacji projektu: 01.09.2021 r. – 30.06.2023 r. Wartość projektu 2 010 960,00 zł ( w tym EFS: 1 694 837,09 zł). Realizator projektu: Instytut Organizacji Przedsiębiorstw i Technik Informacyjnych InBIT Sp. z o.o.