Studio tatuażu TATOO AGLO (Olga Augustyniak)

Dodano przez: Daniel Sawicki | 30 maja 2023

Od najmłodszych lat fascynował mnie tatuaż mojego taty (mały tatuaż grupy krwi). Od kiedy zrozumiałam, co to jest, powtarzałam sobie, że też w przyszłości będę miała na sobie tatuaże – wspomina – Olga Augustyniak.

Najpierw było zamiłowanie do tatuaży a chęć do ich wykonywania przyszła troszkę później. Był to przełom szkoły podstawowej, kiedy pani Olga zobaczyła program telewizyjny pt. “Miami Ink”. Z zaciekawieniem oglądała jak tatuażyści przekładają na tatuaż, historie każdego klienta i w myślach miała to, że również by tak chciała. Jednak za nim do tego doszło minęło kilkanaście lat, a w między czasie była szkoła gimnazjalna, szkoła średnia, studia. W każdym z tych okresów towarzyszył artystce  rysunek, malarstwo oraz szeroko pojęta sztuka.

Choć ukończyła studia inżynierskie (architektura krajobrazu) w roku 2018 myśl o wykonywaniu tatuaży nie przeminęła. Postanowiła, że postara się o dofinansowanie na kurs tatuażu. Otrzymała je w ramach bonu szkoleniowego z powiatowego urzędu pracy „Szkolenie z tatuowania oraz rysunku jako podstaw projektowania” i we wrześniu 2019 roku ukończyła swój pierwszy kurs tatuażu.

Około rok później zaczęłam ubiegać się o dofinansowanie na otworzenie własnej działalności gospodarczej (własnego studia tatuażu), a dokładnie rok później tj. we wrześniu 2020  otworzyłam w Myśliborzu swój wymarzony zakład pod nazwą “Studio tatuażu Tattoo Aglo”  – podkreśla artystka.

Takie możliwości zapewniał  Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój, który skierowany był do osób młodych pozostających bez pracy, oferujący pomoc w różnych formach m.in. stażu, szkolenia czy kursu. Droga kariery zawodowej oraz rozwijania pasji Pani Olgi rozpoczęła się dzięki współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy w Myśliborzu, który zajmował się pomocą i doradztwem w drodze do wymarzonego zawodu.

Otworzenie własnej firmy daje możliwość swobodnego systemu pracy oraz wykonywania pracy, którą naprawdę się lubi. Dzięki temu, że zdecydowałam się na ten krok mogę tworzyć różne historie “malowane” na skórze. Najchętniej tatuuje abstrakcje, która daje mi swobodę  ukazania różnych stanów emocjonalnych, każdego z nas. Uczestniczę w różnych imprezach branżowych oraz konkuruje z najlepszymi na scenie tatuażu. Studio otworzyłam sama, jest ono nieduże więc ma swój charakter, klient może poczuć się bardziej swobodniej a ja mogę skupić się tylko na kliencie – podsumowuje Pani Olga.

Uczestniczka projektu została nominowana  przez PUP w Myśliborzu do konkursu „Zachodniopomorskie Magnolie EFS” w kategorii „Młodzi w Akcji”.

Więcej bieżących informacji o firmie można znaleźć pod adresem:

https://www.facebook.com/tattooaglo

https://www.instagram.com/tattoo_aglo/

 

Powyższy materiał dot. Projektu „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie myśliborskim (V)”, którego realizatorem jest Powiatowy Urząd Pracy w Myśliborzu. Przedsięwzięcia realizowane były w ramach Działania 1.1 Wsparcie osób młodych pozostających bez pracy na regionalnym rynku pracy Poddziałanie 1.1.2 Wsparcie udzielane z Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020. Okres realizacji projektu: 01.01.2020 r. – 31.12.2022 r. Wartość projektu 4 933 591,68 zł (w tym: EFS  4 158 031,07 zł, wkład krajowy  775 560,61 zł).