„Mossa Terra – własny zielony mikrokosmos”

Dodano przez: Daniel Sawicki | 1 czerwca 2021

Pani Daria uznając, że nasza rodzima, polska przyroda jest piękna, postanowiła stworzyć zamknięte ekosystemy z roślinami znanymi z polskich lasów i łąk, które będzie można podziwiać nawet w domu. Pierwsze eksperymenty z zakładaniem mossarium (terrarium, którego bazowym elementem jest mech) okazały się sukcesem. Pomagało jej w tym doświadczenie ze studiów, na których zajmowała się zagadnieniami roślinnymi, a inspiracją był wyjazd do Japonii, gdzie tworzenie kompozycji florystycznych inspirowanych naturą jest elementem kultury.

Zaplanowała założenie działalności o tym charakterze. Uzyskując  dotację z Powiatowego Urzędu Pracy  w Szczecinie w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, otworzyła firmę pod nazwą „Mossaterra”.

Początkowo tworzenie „lasów w szkle” traktowałam wyłącznie jako hobby, ale szybko zyskały one grono fanów wśród rodziny i przyjaciół, dlatego zdecydowałam się zaryzykować założenie własnego biznesu, aby móc podzielić się moją pasją z szerszym gronem odbiorców – mówi  Daria Wadas-Modrzejewska – właścicielka firmy.

U Pani Darii każde mossarium jest wyjątkowe i niepowtarzalne, ponieważ używa specjalnie przygotowanego podłoża i odpowiednio hartowanych roślin oraz wyłącznie żywego, niebarwionego mchu. Inspiruje się przy tworzeniu kompozycji polską przyrodą i lokalnymi ekosystemami (Puszcza Bukowa).

W efekcie mossarium faktycznie „działa bezobsługowo”, a sama firma  bazująca na pasji propaguje ochronę i promocję polskiej przyrody podejmując współpracę z lokalnymi firmami przy realizowaniu różnorodnych zleceń.

Dodatkowe informacje pod linkiem: http://mossaterra.pl/

Powyższy materiał dot. Projektu „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie miasto Szczecin”(II)”, którego realizatorem był Powiatowy Urząd Pracy w Szczecinie. Przedsięwzięcia realizowane były w ramach Działania 1.1 Wsparcie osób młodych pozostających bez pracy na regionalnym rynku pracy Poddziałanie 1.1.2 Wsparcie udzielane z Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020. Okres realizacji projektu: Okres realizacji projektu: 01.01.2016 r. – 31.12.2016 r. Wartość projektu 3 801 408,00 zł ( w tym: EFS 3 493 113,82 zł, wkład krajowy 308 294,18 zł)