„Kłusem do biznesu marzeń”

Dodano przez: Daniel Sawicki | 24 czerwca 2022

Spędzanie wolnego czasu na łonie natury wciąga nas coraz bardziej. Poszukujemy miejsc nieodkrytych, ciekawych atrakcji, które warto zobaczyć i zwiedzić. Miejsc w których realizujemy swoje marzenia, nie zawsze daleko od domu, ale także w najbliższej okolicy.

Takim miejscem jest na pewno Stajnia Arona w Sielsku w województwie zachodniopomorskim, która utworzona została z dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Końmi fascynuję się od dziecka, już w wieku 8 lat zaczęłam jeździć i odkryłam swoją pasję. W życiu zawodowym cudownie jest robić to co się kocha. Właśnie dlatego postanowiłam otworzyć swoją szkółkę jeździecką wraz z hotelem dla koni – wyjaśnia Klaudia Mroczkowska – właścicielka stajni.

W Stajni Arona swoją przygodę mogą zacząć początkujący oraz już zaawansowani jeźdźcy. Nauka jazdy konnej prowadzona jest dla najmłodszych (już od wieku 5 lat) oraz młodzieży i dorosłych. W ofercie jest jazda rekreacyjna, sportowa oraz wyjazdy w teren po okolicznych terenach.

– Dzieci z okolicznych wiosek mają mało zajęć dodatkowych do wyboru, a moja firma daje im możliwości jakich wcześniej nie mieli – od nauki jazdy konnej, hotelu dla koni, wyprawienia imprez okolicznościowych, sesji zdjęciowych z końmi oraz obcowania ze zwierzętami i naturą podkreśla pasjonatka koni.

Nawiązałam współpracę z fotograf odnośnie sesji zdjęciowych z końmi, co również pojawiło się w ofercie naszej Stajni. Pasja która łączy wielu ludzi pozwala oderwać się od codzienności, poprawia nastrój oraz samopoczucie, co w obecnych czasach jest bardzo ważne – mówi właścicielka firmy.

Jeśli nie czujesz się pewnie na końskim grzbiecie, to ciesz się po prostu ich obecnością!

Dotacje z UE na otwarcie firmy i rozpoczęcie działalności gospodarczej są dla młodych osób ogromnym wsparciem. Początkowy kapitał pozwala im sfinansować takie rzeczy jak: dostosowanie pomieszczenia, zakup sprzętu, środków obrotowych i inne potrzebne do uruchomienia działalności – wyjaśnia pani Justyna Pawłowska – koordynator projektu „Wsparcie na starcie”.

Więcej bieżących informacji o firmie można znaleźć pod linkami:

https://www.facebook.com/StajniaArona/
Instagram : Stajniaarona

Powyższy materiał dot. projektu „Wsparcie na starcie”, w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa I Rynek pracy otwarty dla wszystkich, Działanie 1.2 Wsparcie osób młodych na regionalnym rynku pracy, Poddziałanie 1.2.1 Wsparcie udzielane z Europejskiego Funduszu Społecznego. Okres realizacji projektu: 01.09.2021 r. – 30.06.2023 r. Wartość projektu 2 010 960,00 zł ( w tym EFS: 1 694 837,09 zł). Realizator projektu: Instytut Organizacji Przedsiębiorstw i Technik Informacyjnych InBIT Sp. z o.o.