Pomoc medyczna – potrzebna od zawsze

Dodano przez: Daniel Sawicki | 27 marca 2020

Vertemed – pod taką  nazwą od 25 marca 2019 roku, realizuje swoje plany zawodowe Pan Michał , który z  zawodu jest  fizjoterapeutą.  Jego pasją jest ratownictwo wodne (posiada tytuł ratownika wodnego i ratownika KPP).

Kiedy rozpoczął wolontariat w nowo powstałym centrum edukacyjno-szkoleniowymw  Stargardzie, w którym prowadził zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla dzieci ze stargardzkich przedszkoli i szkół podstawowych, bardzo szybko podjął decyzję, że chce w ten sposób żyć.

Dowiedział się o możliwości otrzymania dotacji z Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 w ramach projektu realizowanego przez  Powiatowy Urząd Pracy w Stargardzie.

Otrzymane środki pozwoliły mi sprawnie rozwinąć małą firmę o nazwie VERTEMED. Obecnie jestem podwykonawcą w centrum, w którym wcześniej odbywałem wolontariat, ale najważniejsze jest to, że robię to, co kocham i nie ma w tym przypadku mowy o wypaleniu zawodowym – mówi właściciel firmy.

Nazwa Vertemed pochodzi z łaciny „columna vertebralis” kręgosłup i medycyna – sztuka lekarska

Właściciel jako fizjoterapeuta  do każdego problemu podchodzi indywidualnie z pełnym zaangażowaniem i profesjonalizmem. Przed przystąpieniem do działania wypytuje jakie są dolegliwości lub jaki masaż klient sobie życzy.

Ostatnim razem Pan Michał wykonał u mnie igłoterapię, zabieg był bezbolesny, a ból, który męczył mnie od kilku dni w końcu odpuściłmówi pacjent Vertomedu.

Misją firmy jest edukacja zdrowotna pacjentów, promowanie zdrowego stylu życia, w tym zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej a także propagowania fizjoterapii.

link:https://www.facebook.com/vertemed/

Powyższy materiał dot. projektu„Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie stargardzkim (IV)”,którego realizatorem jest Powiatowy Urząd Pracy w Stargardzie. Przedsięwzięcia realizowane były w ramach Działania 1.1 Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020. Kwota dofinansowania projektu z EFS wynosi  1 696 295,00PLN, kwota wkładu krajowego 285 822,61 PLN. Okres realizacji projektu: 01.01.2019r – 31.12.2019 r.