Od dziecięcych marzeń do prawdziwej pasji

Dodano przez: Daniel Sawicki | 15 listopada 2019

Od zawsze ogromną pasją Pana Tomasz Żuka był rysunek oraz malarstwo. Już w szkole podstawowej jego prace robiły ogromne wrażenie na odbiorcy. Nigdy nie kształcił się jednak w dziedzinie związanej ze sztuką, nie kończył żadnej szkoły plastycznej ani kursu, chociaż jego prace świadczą o czym innym – Pan Tomasz jest samoukiem.

Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, założył firmę CUKIN ART Tomasz Żuk. Jego działalność w głównej mierze związana jest z malowaniem sprejami powierzchni wielkoformatowych tzw. street art., artystyczne malowanie ścian w lokalach usługowych oraz w domach prywatnych, a także wykonywanie mniejszych form takich jak plakaty.

Pan Tomasz Żuk został laureatem konkursu Zachodniopomorskie Magnolie EFS 2019 w kategorii Młodzi w akcji. Zwycięzca w tej kategorii nie krył radości – Dziś to ja wybieram, co chcę malować. Dzięki temu realizuję swoje pasje – podkreślał.

Laureatnie tylko spełnił swoje marzenia, ale dał przykład innym osobom, które jeszcze wahają się sięgnąć po fundusze. Wystarczy jedna dobra decyzja,która może spełnić marzenia, odmienić życie na lepsze i zapewnić pracę na przyszłość.

Powyższy materiał dot. projektu „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie koszalińskim i powiecie miasto Koszalin (II), którego Wnioskodawcą jest Powiatowy Urząd Pracy w Koszalinie. Przedsięwzięcia realizowane są w ramach Działania 1.1 Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020. Kwota dofinansowania projektu z UE wynosi 3 479 917,47 PLN , kwota wkładu krajowego –  307 130,53 PLN. Całkowita wartość projektu 3 787 048,00 PLN. Okres realizacji projektu: 01.01.2016 r – 31.12.2016 r.