“Tydzień Przedsiębiorcy” w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych

Dodano przez: Alina Ziółkowska

Tegoroczny "Tydzień Przedsiębiorcy" w ZUS z udziałem doradców zawodowych z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Szczecinie - Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Koszalinie już przeszedł do historii. Za nami trzy dni spotkań i konsultacji.

W dniach 23, 24 i 27 września 2019 roku, w siedzibie ZUS w Koszalinie, doradcy zawodowi z koszalińskiego CIiPKZ udzielali indywidualnych porad oraz informacji dotyczących świadomego rozwoju zawodowego pracodawców i ich pracowników. Uczestnicy wydarzenia mogli również skorzystać z licznych materiałów informacyjnych dostępnych na przygotowanym stoisku informacyjnym.

Ponieważ podstawą skutecznego planu rozwoju jest analiza rynku pracy, w trakcie prowadzonych rozmów staraliśmy się przybliżać problematykę zmian, jakie zachodzą obecnie na rynku pracy w związku ze spadkiem poziomu bezrobocia i nasilającym się deficytem pracowników.

Z myślą o osobach zainteresowanych prowadzeniem w przyszłości własnego biznesu przeprowadzono także warsztaty pod nazwą „Rozwiń swoje umiejętności przedsiębiorcze z Chłopską Szkołą Biznesu". Uczestnikom warsztatów zaproponowano udział w ekonomicznej grze planszowej pozwalającej wcielić się w role przedsiębiorców i w czasie rzeczywistym sprawdzić mechanizmy rządzące rynkiem. Rozgrywka wzbudziła wśród graczy wiele pozytywnych emocji. Pozwoliła im wykazać się z jednej strony współpracą w grupie, a z drugiej, podejmowaniem samodzielnych decyzji. Dodatkowo gracze mogli sprawdzić swoje umiejętności opracowywania strategii biznesowych i prowadzenia negocjacji.