Targi Edu Day z udziałem koszalińskiego Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej

Dodano przez: Jolanta Gałązka

25 lutego 2020 r. w Zespole Szkół nr 1 w Koszalinie po raz kolejny odbyły się  kierowane do uczniów szkół ponadpodstawowych Targi Edukacyjne Edu Day, w których aktywnie uczestniczyło Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Koszalinie.

Stoisko CIiPKZ, tradycyjnie cieszyło się dużym zainteresowaniem tegorocznych maturzystów i uczniów, którzy wkrótce będą zdawać egzamin dojrzałości. Młodzież miała okazję porozmawiać z doradcami zawodowymi na temat nowych trendów w edukacji oraz zmian, jakie zachodzą na rynku pracy, w tym dotyczących zawodów deficytowych. Dzięki oferowanym badaniom predyspozycji i preferencji zawodowych, uczniowie mieli także możliwość rozpoznania obszarów zainteresowań zawodowych i zweryfikowania swoich pomysłów na edukacyjną przyszłość. Wielu z nich przyjęło zaproszenie na indywidualne rozmowy doradcze do naszego Centrum.

W targach uczestniczyło 25 wystawców, wśród których były zarówno szkoły wyższe, jak Wojskowa Akademia Techniczna, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny, Politechnika Gdańska, Akademia Wojsk Lądowych, ale też szkoły policealne jak Żak, czy Studium Pracowników Medycznych i Społecznych.